Zamanı Yönet

Uzun zamandır bireysel gelişimim için bir hedefim vardı.

Zamanı verimli bir şekilde yönetmek.

Benim olduğu gibi muhtemelen bir çok kişi de aynı dertten muzdariptir diye düşünüyorum. Bir güne 24 saat yetmiyor.

Bu 24 saatte; çalışmam, minimum 2 öğün yemek yemem,aileme zaman ayırmam, dinlenmem, kişisel gelişime zaman ayırmam, spor yapmam,uyumam, trafikle mücadele etmem vs. gibi birçok  başlık beni/bizi bekliyor oluyor. Ancak bunları yapmam nerede ise imkansız bir hal almıştı.

Yapıyor olduklarımı da olabildiğince sıkıştırarak yaptığım için sonuç olarak verimliliğinden memnun olmuyordum. Yaptığım işlerin kalitesininde beni mutlu etmediğini söyleyebilirim.

Bunun için bir formüle ihityacım vardı. Bana zamanı yönetmek için ilham kaynağı olacak, bir farkındalık yaratacak formül.

Aradığım bu formülü kurumum sayesinde aldığım bir eğitimin bireysel yönetim yetkinlikleri başlığı altında buldum. Eğitmenimiz Tolga Sasık Bey’in tanıştırdığı Eisenhower matrisi tam da aradığım şeydi.

Dünyanın sırrını vermesini beklemediğim formül yaşamımı planlamamda bana büyük destek sağladı.

Artık hem iş hemde sosyal yaşamımda bir plan yapmak istediğimde gözümün önüne bu matris geliyor ve alacağım aksiyon bu yönde değişiyor.

Ek olarakta; işi delege etmenin her iki taraf içinde ne kadar doğru bir yol olduğunu farkettim.

Her işi ben yapmalıyım mantığı ile gittiğimizde hem kendimize hemde bizimle birlikte çalışan arkadaşlarımıza kötülük ettiğimizin farkına vardım.

Gözümün önünden hiç gitmeyen matrisi sizlerle de tanıştırmak istedim.

Bu sayede Tolga Sasık Bey’e de teşekkürlerimi iletiyorum.

Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.