Microsoft Windows Server 2019 İçin Acil Durum Güncellemeleri Yayımladı

Microsoft, Ocak ayı için yayımladığı güncellemelerin ertesinde ortaya çıkan çeşitli kritik hataları gidermek için “out-of-band” acil durum güncellemeleri yayımladı.

Microsoft’un toplu bir şekilde yayımladığı güncellemelerde bulunmayan Windows Server 2019 için de güncellemeler yayımlandı. Söz konusu güncellemelerle Domain Controller’lar üzerinde, Hyper-V’de, L2TP VPN’de ve ReFS’de ve Windows sanal makinelerde ortaya çıkan çeşitli hatalar giderildi.

Hatalar Nasıl Etkiliyor?

Microsoft’un Ocak ayı için yayımladığı güncellemelerin ertesinde kullanıcılar çeşitli hatalarla karşı karşıya kaldılar. Bunlar arasında, VPN’e bağlanılamaması, Windows Server Etki Alanı Denetleyicilerinin yeniden başlatılması, sanal makinelerin başlatma hataları ve ReFS biçimlerine erişilememesi, Hyper-V’nin Windows sunucularında başlamaması gibi hatalar bulunuyordu.

Güncellemeler Hangi Sürümleri Etkiliyor?

Hataları gidermek için Microsoft, Windows Server 2022, Windows Server 20H2, Windows Server 20H1, Windows Server 2016 ve Windows Server 2012 R2 için “out-of-band” acil durum güncellemeleri yayımladı. Microsoft ayrıca LT2P bağlantı sorunlarını çözmek için Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemleri için güvenlik güncellemeleri yayımladı. Bunların yanı sıra Microsoft, toplu bir şekilde yayımlanan güncellemelerde olmayan Windows 2019 için de güncelleme yayımladı.

Hatalar Nasıl Giderilir?

Microsoft’un Ocak ayı güncellemeleri dolayısıyla ortaya çıkan hatalarla karşılaştıysanız, hataları çözmek için yayımlanan “out-of-band” acil durum güncellemelerini yapmanız gerekiyor. Yayımlanan tüm “out-of-band” acil durum güncellemelerini Microsoft Update Kataloğu’ndan indirilebilirsiniz. Ancak bazıları isteğe bağlı güncellemeler olduğundan doğrudan Windows Update aracılığıyla da yükleyebilirsiniz.

Güvenli Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.